"@context": "http://schema.org", "@type": "Product", "name": "اتانول خالص شرکت رایمون اکسیر", "offers": { "@type": "Offer", "price": "03133932283_03133931160_09935588638" } }

فروش اتانول طبی 96 درصد، اتانول خالص یک لیتری طبی،2500 میلی لیتری و بشکه ایی در اصفهان با تضمین کیفیت ، قیمت مناسب  و ارسال به سراسر کشور در شرکت رایمون اکسیر اسپادانا.جهت خرید اتانول خالص شرکت رایمون اکسیر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید
​​​​​​​
شماره های تماس:03133932283_03133931160_09935588638
اتانول خالص شرکت رایمون اکسیر:

الکل ساده با فرمول مولکولی CH3−CH2−OH  است .اتانول مایعی فرار  بی رنگ، و قابل اشتعال با بوی خاص است. این ترکیب طی فرایند تخمیر انواع قند ها  با مخمر ساکارومایسیس سروسیا  و یا در صنعت طی مراحل پتروشیمیایی تولید می شود. این ترکیب علاوه بر اثرات سرخوشی که بر مغز دارد، مصرف دارویی به عنوان ضد عفونی کننده و گندزدا نیز داردو به طور گسترده به عنوان حلال شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد و علاوه بر آن برای تست علمی ترکیبات شیمیایی و یا سنتز ترکیبات آلی دیگر کاربرد دارد به طوری که می توان گفت ماده ای حیاتی در انواع مختلف صنایع تولیدی محسوب می شود.همچنین در کشور های پیشرفته به  عنوان منبع سوخت جایگزین مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد در صنعت:

اتیل الکل به عنوان ماده ضدعفونی کننده و گند زدا  در بخش های بهداشتی  و ساخت مواد ضد عفونی کننده کاربرد دارد. علاوه بر آن کاربرد وسیعی  در صنعت و آزمایشگاهها به عنوان حلال شیمیایی و یا در ساخت سایر ترکیبات آلی کاربرد دارد. اتانول​​​​​​​، ماده ای حیاتی برای بسیاری از تولیدت صنعتی است. همچنین به عنوان سوخت جایگزین مورد استفاده قرار می گیرد.

1-پادزهر

الکل میوه می تواند  به عنوان پادزهر اثرات سمیت متانول، ایزوپروپیل الکل و اتیلن گلیکول را رفع نماید. 
2- سوخت موتور

الکل اتیلیک​​​​​​​ به عنوان یک افزودنی به سوخت، کاربرد وسیعی به عنوان سوخت موتور دارد. برزیل به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اتانول جهان، این الکل  را به طور گسترده در تولید سوخت مورد استفاده قرار می دهد. بنزینی که در برزیل فروخته می شود حاوی حداقل 25 درصد الکل اتیلیک بدون آب است. اتانول آبدار (که حدود 95% الکل اتیلیک و 5% آب است) می تواند  به عنوان سوخت در بیش از 90 درصد سوختهای بنزینی جدید خودرو در این کشور مورد استفاده قرار بگیرد. ایالات متحده امریکا و سایر کشورها از E10 (gasohol-10% Ethanol) و E85 (Ethanol 85%) به صورت ترکیب Ethanol/بنزین استفاده می کنند.
اتیل الکل به عنوان سوخت جت از گذشته کاربرد داشته است و در حال حاضر در سفینه های فضایی سبک وزن هم کاربرد دارد. قوانین استرالیا استفاده از اتیل الکل استخراج شده از بقایای نیشکر را تا 10% در خودروها محدود کرد. بر این اساس خودروهای قدیمی تر که برای استفاده از سوخت کند سوزتری طراحی شده اند برای استفاده از این سوخت، نیازمند ارتقا یا جایگزینی موتور خود هستند.
3-حلال

اتانول خالص به دلیل ساختار مولکولی ویژه ای که دارد قادر به انحلال هر دو دسته ترکیبات قطبی، آب دوست و غیرقطبی آب گریز است و لالی منحصر به فرد به حساب می آید. از آنجا که الکل اتیلیک نقطه جوش پایینی دارد، پس از انحلال مواد به راحتی از محلول های موجود حذف می شود و به همین دلیل عامل شناخته شده به عنوان استخراج کننده روغنهای گیاهی به شمار می رود.  اتانول در رنگها، تنتورها، مارکرها و محصولات مراقبتی شخصی نظیر دهانشویه ها، عطرها و دئودورانتها وجود دارد. 
4- حلال در صنعت دارو

اتیل الکل در مولاریته بالا برای انحلال بسیاری از داروهای نامحلول در آب مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال آماده سازی داروهای مسکن، سرفه و سرماخوردگی، دهانشویه ها  تا 25 درصد  اتانول نیاز دارد. همچنین در محلول آماده سازی داروهایی نظیر استامینوفن، مکملهای آهن، رانیتیدین، مانیتول، فنوباربیتال، تریمتوپریم/سولفامتوکسازول و سرفه عمدتا به عنوان نگهدارنده وجود دارد.​​​​​​​
مایعات کم دما:
در آزمایشگاهها استفاده از اتیل الکل به دلیل نقطه انجماد پایین (114.14- درجه سانتیگراد) و سمیت کم به منظور یخ خشک یا خنک کننده برای کاهش دمای حمام امکان پذیر است تا دمای لوله ها را به دمای کمتر از انجماد آب برسانیم.همچنین در ساخت دماسنج های الکلی هم از این الکل استفاده می شود.
یکی از کاربردهای
اتانول ، افزودن آن به دو ترکیب سمی متانول و اتیلن گلایکول برای از بین بردن سمیت آن ها است. همچنین اتیل الکل با غلظت بالا به عنوان یک حلال مؤثر در صنایع دارویی به کار می رود. این مایع قادر است ترکیباتی را که در آن حل نمی شوند، در خود حل کند.
داروهای ضد درد، دهان شویه ها و برخی داروهای مکمل با غلظت های 1 تا 25% در اتیل الکل حل می شوند. مصرف بیش از حد این ماده در فرد منجر به واکنش های تنفسی حاد می گردد. این ماده به عنوان یک نگهدارنده ضد میکروبی در بیش از 700 عنوان دارو نظیر استامینوفن، مکمل های آهن، رانیتیدین، فنوباربیتال و ... مورد استفاده قرار می گیرد.
یکی دیگر از کاربردهای اتیل الکل، استفاده از آن در سوخت موشک است. این ماده به همراه یک اکسید کننده قوی مانند اکسیژن مایع در سوخت موشک و جت به کار می رود. سلول های سوختی در جهان بر پایه سوخت هایی نظیر گاز هیدروژن یا متانول کار می کنند. الکل اتیلیک می تواند جایگزین مناسبی برای این ترکیبات باشد زیرا ارزان و در دسترس است و سمیت کمی دارد و در خلوص بالا می توان آن را تولید کرد.
این ماده یک ترکیب مهم در سنتز بسیاری از ترکیبات آلی است؛ ترکیباتی نظیر اتیلن هالیدها، اتیلن استرها، دی اتیلن اتر، استیک اسید و اتیل آمین، با استفاده از اتیل الکل تولید می شوند. این ماده یک حلال بسیار عالی برای بسیاری از مواد است به همین دلیل از آن در صنایع تولید رنگ های صنعتی، عطر و اسپری بدن استفاده می شود. پلی ساکاریدها در حضور اتانول از محلول آبی، رسوب می کنند به همین دلیل از این ماده برای تصفیه DNA و RNA در تحقیقات علمی زیستی استفاده می شود.
این الکل  علاوه بر حلالیت در آب، در برخی حلال های آلی نظیر کلروفرم، استون، بنزن، تتراکلرید کربن، گلایکول ها، نیترومتان، پیریدین و تولوئن حل می شود. این ماده در هیدروکربن های آلیفاتیک مانند پنتان و هگزان و همچنین در کلریدهای آلیفاتیک نظیر تری کلرو اتان و تترا کلرو اتیلن حل می شود.​​​​​​​

هشدار ها

اتانول خالص سبب تحریک پوست و چشم می شود. تهوع، استفراغ و مستی از علائم استنشاق و بلع این ماده است. استفاده طولانی مدت با این ماده سبب آسیب به کبد نیز می شود. بنابراین، هنگام کار از عینک حفاظ دار (اسپلش گاگلز)،لباس کار، ماسک تنفسی و دستکش ایمنی استفاده نمایید. اگر حد مواجهه با اتیل الکل بیش از حد مجاز است، از رسپیراتور استفاده نمایید. از آنجا که مایع آتش زاست، به دور از گرما و منابع آتش زا نگهداری شود. در صورت مشاهده نشت، نشتی را با خاک خشک، ماسه و یا مواد غیر آتشگیر جذب و کنترل نمایید. در منطقه تفکیک شده و محیط خنک و با تهویه مناسب نگهداری شود. درب ظرف محتوی به خوبی بسته و تا زمان استفاده مجدد به خوبی درزگیری شود. در دمای بالاتر از 23 درجه سانتیگراد انبار نشود.

​​​​​​

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.