سالیسیلیک اسید آزمایشگاهی ،سالیسیلیک اسید صنعتی،سالیسیلیک اسید دارویی،سالیسیلیک اسید آرایشی بهداشتی قیمت سالیسیلیک اسید یک کیلوگرمی،سالیسیلیک اسید پودری ،سالیسیلیک اسید بالک ،سالیسیلیک اسید قیمت مناسب،سالیسیلیک اسید در اصفهان ،قیمت سالیسیلک اسید دارویی
اسید سالیسیلیک پودری ،اسید سالیسیلیک بالک ،اسید سالیسیلیک فرانسوی ،اسید سالیسیلیک ایرانی ،سالیسیلیک اسید قیمت مناسب ،اسید سالیسیلیک یک کیلوگرمی،اسید سالیسیلیک 25 کیلویی،اسیدسالیسیلیک صد گرمی

سالیسیلیک اسید 

​​​​​​​ از اسید های آلی  است و در مصارف دارویی و آرایشی بهداشتی  کاربرد  دارد
سالیسیلیک اسید با فرمول شیمیایی C7H6O3 یک ماده جامد سفید تا برنزه و بدون بو است که به مقدار کمی در آب حل می شود.
اسید سالیسیلیک (salicylic acid) یک ترکیب فنولیک ساده است که در طیف گسترده ای از موجودات پروکاریوتی و یوکاریوتی ، از جمله گیاهان به عنوان مثال برگ و پوست درخت بید تولید می شود. سالیسیلیک اسید به وسیله آمینواسیدی به نام فنیل‌آلانین به صورت زیستی سنتز می‌شود.
کاربردهای اسید سالیسیلیک
سالیسیلیک اسید ماده اصلی بسیاری از محصولات دارویی برای درمان  جوش ،درماتیت سبوروئیک ، آکنه ، پسوریازیس و زگیل  است
اسید سالیسیلیک یک ماده ضد التهابی فعال است و به دلیل خاصیت  لایه برداری به عنوان یک ماده ضد باکتریایی موضعی عمل می کند. این ماده  به صورت وسیعی در سنتز مواد آلی مورد استفاده قرار می گیرد و  همچنین به عنوان یک هورمون گیاهی عمل می کند. از این اسید  داروی آسپیرین  سنتز می شود که یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی است که معمولاً به عنوان ضد درد و تب بر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این ماده به عنوان یک اسید آلی بی رنگ و بی بو شناخته می شود. ساختار اسید سالیسیلیک باعث می شود که در روغن به راحتی حل شود. بنابراین این اسید اصطلاحا محلول در چربی است. این به این معنی است که می تواند به لایه های روغنی و چربی پوست نفوذ کند. این ماده یک عامل کراتولیتیک محسوب می شود. زیرا قادر است به منافذ پوست نفوذ کرده و باکتری ها و چربی های جمع شده در این نواحی را پاک کند. تجمع باکتری ها و چربی در پوست منجر به گرفتگی منافذ، شیوع جوش های سرسیاه و آکنه می شود.
حتی می تواند اتصالات ناچیز بین سلول های پوستی را شکسته و به عنوان یک لایه بردار طبیعی، سلول های مرده پوست را از بین ببرد. به این ترتیب سطح پوست نرمتر می شود.
تسکین درد​​​​​​​
از
سالیسیلیک اسید هنوز هم برای تسکین درد و کاهش تب استفاده می شود. و برای تسکین درد مفاصل و عضلات مورد استفاده قرار می گیرد.
ضد التهاب
این دارو حتی در دوران باستان به عنوان داروی ضد التهاب مورد استفاده قرار می گرفت.
محصولات پوستی
سالیسیلیک ماده اصلی بسیاری از محصولات مراقبت از پوست برای درمان آکنه، پسوریازیس، پینه، میخچه، کراتوز پیلاریس و زگیل است. سالیسیلیک اسید به عنوان یک عامل کراتولیتیک و کمدولیتیک عمل می کند.
 . این اسید، باعث می شود سلولهای اپیدرم با سهولت بیشتری از بین بروند، منافذ مسدود شده را باز کرده و باکتریها را در داخل خنثی کند. همچنین با تنگ کردن قطر منافذ و امکان رشد سلول های .دید، از مسدود شدن دوباره منافذ جلوگیری می کند.
درمان شوره سر
از اسید سالیسیلیک به دلیل تأثیر روی سلولهای پوستی در برخی از شامپوها برای درمان شوره سر استفاده می شود.
محصولات آرایشی
در زمینه مواد آرایشی و با محصولاتی برای لایه برداری سلولهای اپیدرم و باز شدن منافذ مسدود شده پول زیادی می توان تهیه کرد.
تولید داروها
این ماده کمک کننده معده، است. ضمنا برای ساخت آسپرین و بسیاری از داروهای پوستی نیز به کار می رود. ضمنا میتواند به درمان زگیل کمک کند. اما ممکن است هنگام شروع آن باعث تحریک پوست شود. همچنین ممکن است روغن بیش از حد را از بین ببرد و منجر به خشکی و تحریک احتمالی شود.
خمیر دندان
این ماده آلی در خمیردندان یا در قسمت شفاف خمیر دندان رگه دار استفاده می شود، زیرا در ترکیب با کربنات کلسیم به مسدود شدن پلاک ها با مسواک زدن کمک می کند.
مواد غذایی
سالیسیلیک اسید به عنوان نگهدارنده غذا استفاده شده است. به دلیل خاصیت ضدعفونی کنندگی به عنوان یک ضد باکتری و میکروب عمل می کند. اما به دلیل سمی بودن در دوزهای بالا، باید در دوزهای بسیار کم استفاده شود. به دلیل نگرانی در استفاده از هرگونه ماده ضد عفونی کننده در غذای انسان، این ماده دیگر به عنوان نگهدارنده غذا استفاده نمی شود.

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.