متیلن کلراید لوکسی

متیلن کلراید CH2Cl2 حلال آلی است که به صورت مایعی شفاف بی رنگ با بوی شیرین شبیه کلروفرم در تولید بسیاری از محصولات استفاده میشود نام های دیگر این ترکیب عبارت اند از: متیلن دی کلرورید- حلال متیلن – دی کلرومتان – گاز متیلن و مخفف DCM است این ماده که از مشتقات مولکول متان است به حلالیت بالا معروف است.حلال متلین در صورت قرار گیری در محیط مرطوب با رطوبت هوا واکنش داده و به آرامی هیدرولیز میشود و در نهایت اسید کلریدریک تولید میکند. متیلن کلرید در محیط حاصل از انتشار گاز های گلخانه ایی صنعتی تولید میشود همچنین در جلبک های کلان، تالاب ها و اتشفشان ها نیز موجود است در حال حاضر دو روش برای تولید این ماده وجود دارد:
1-کلر زنی متان  با کلر                2- واکنش متانول با کلرید هیدروژن
CH4 + Cl2 → CH3Cl + HCl
CH3Cl + Cl2 → CH2Cl2 + HCl
CH2Cl2 + Cl2 → CHCl3 + HCl
CHCl3 + Cl2 → CCl4 + HCl

کاربرد های حلال متیلن کلراید در صنعت:

·       ماده شست و شو دهنده در کارخانه های تولید کفش و زیره کفش
·       به علت فراریت بالا به عنوان گاز در تولید فوم پلی یورتان(فوم سرد) از آن استفاده میشود
·       مواد اولیه در داروسازی
·       تولید کفپوش
·       رنگ زدایی
·       پاک کننده ی چربی از سطوح فلزی و اتومبیل ها(صنعت قطعه سازی)
·       به عنوان لایه بردار در صنعت رنگ و رزین(حذف رنگ و لاک از سطوح)
·       تهیه و تولید چسب
·       رزین پلی کربنات
·       استخراج کافئین
·       تولید اسپری رنگ و اسپری حشره کش
·       اسباب بازی و وسایل ورزشی
·       حذف روان کننده و گریس از سطوح فلزی
·       ساخت وسایل الکترونیکی
 
صنعت داروسازی:
از متیلن کلراید شاندونگ برای استخراج مواد شیمیایی از گیاهان برای تولید دارو مانند: داروهای استروئیدی، ویتامین ها و آنتی بیوتیک ها استفاده میشود.یک مزیت مهم این ماده استفاده از آن به عنوان پاک کننده تجهیزات پزشکی است که به هیچ وجه باعث آسب و خوردگی وسایل نمیشود
صنایع غذایی و نوشیدنی:
برای تولید ادویه جات،عصاره مالت برای آبجو،جداسازی روغن از دانه های روغنی، عصاره گیه رازک و طعم دهنده قهوه از آن استفاده میشود

کاربرد های دیگر  متیل کلرید:

متیلن کلراید ساینوکم کاربردهای متفاوتی دارد. نوسانات و توانایی DCM در حل طیف وسیعی از ترکیبات آلی، آن را به یک حلال مفید برای بسیاری از فرآیندهای شیمیایی تبدیل کرده است. در صنایع غذایی، از آن برای کافئین سازی قهوه و چای و همچنین تهیه عصاره های رازک و سایر طعم دهنده ها استفاده شده است. از آن منجر به استفاده از آن به عنوان یک پیشرانه اسپری آئروسل و به عنوان یک عامل دمنده برای کف های پلی اورتان شده است.
از متیل کلراید در صنایع شیمیایی و دارویی استفاده می شود، عمدتا به عنوان ماده اولیه برای تولید سیلیکون و متیل سلولز، بلکه همچنین برای سورفاکتانت ها، داروها و مواد رنگی به کار می رود.
بخش کمی از دی کلرومتان به عنوان حلال دمای پایین برای تولید لاستیک های بوتیل استفاده می شود.
از کلرومتان در مقیاس بزرگ برای تولید دی متیل دی کلروسیلان و ترکیبات ارگانوسیلیسیم استفاده می شود. که این ترکیبات از طریق فرآیند مستقیم به وجود می آیند.
همچنین به عنوان مایع در چراغ های کریسمس که دارای لوله حباب رنگی بالای چراغ است، به عنوان منبع گرما و مقدار کمی سنگ نمک برای تأمین جرم حرارتی و محل هسته برای حلال تغییر دهنده فاز استفاده می شود.
DCM پلاستیک های خاصی را به صورت شیمیایی جوش می دهد. به عنوان مثال، برای آب بندی پوشش کنتورهای الکتریکی استفاده می شود. غالباً به عنوان جز اصلی چسب های جوشکاری پلاستیک فروخته می شود، همچنین توسط علاقه مندان به ساختمان برای اتصال قطعات پلاستیکی به یکدیگر بسیار استفاده می شود. معمولاً به آن “دی-كلو” گفته می شود.
 این ماده در صنعت چاپ پوشاک برای از بین بردن انتقال لباس های مهر و موم شده استفاده می شود.
DCM در زمینه آزمایش مواد مهندسی عمران استفاده می شود. به طور خاص از آن در طول آزمایش مواد قیری به عنوان یک حلال برای جدا کردن چسب از سنگدانه های آسفالت یا ماکادام استفاده می شود تا آزمایش مواد انجام شود.
این ماده همچنین جز اصلی سازنده رنگ است، گرچه جایگزین هایی برای آن وجود دارد.
متیل کلراید به عنوان مبرد، به عنوان بی حس کننده موضعی، به عنوان ماده دمنده برای کف های پلی استایرن و به عنوان ماده متیلات در سنتز تعدادی از مواد شیمیایی کاربرد تجاری استفاده می شود.
در اسپری های مو، حشره کش ها و رنگ های اسپری نیز به کار می رود.
به عنوان یک عامل دمنده برای کف های پلی اورتان انعطاف پذیر مصرف می شود.
به عنوان یک حلال تمیز کننده برای صفحه های مدار چاپی
به عنوان یک حلال سلب کننده برای مقاومت در برابر نور
به عنوان حلال فیبر استات سلولز
بازار خرید و فروش جهانی متیلن کلراید:
در سال 2017 بازار جهانی این ماده حدود 1818.3 میلیون دلار تخمین زده شد و پیش بینی میشود تا سال 2023 به بیش از 2485 میلیون دلار برسد. به علت اثر گذاری زیاد در صنعت رنگ،چسب و پاک کنندگی تقضای این محصول در این صنایع بیشتر بوده است.بیشترین درآمد بازار متیلن کلراید شامگژین در سال 2017 با بیش از 70 درصد متعلق به آسیا و اقیانوسیه بوده است
برگه اطلاعات ایمنی(MSDS)
از عوارض جانبی این ماده میتوان به سرطان زا بودن آن اشاره کرد همچنین میتواند باعث سرگیجه حالت تهوع استفراغ و سردرد شود.قرار گیری به صورت طولانی مدت میتواند به دستگاه تنفسی و چشم ها آسیب وارد کند.موادی که میتواند آتش سوزی حاصل از متیلن کلراید را خاموش کنند عبارت اند از:CO2- پودر شیمیایی خشک -اسپری آب وکف مناسب

​​​​​​​کاربرد متیلن کلراید در صنعت ،متیلن کلراید ماکسی ،متیلن کلراید لوکسی،متیلن کاراید شاندونگ

​فروش متیلن کلراید ساینوکم ، لوکسی ،شانگژین و متیلن کلراید شاندونگ 250 و 270 کیلوگرمی با تضمین کیفیت قیمت مناسب و ارسال به سرار کشور در شرکت رایمون اکسیر اسپادانا

جهت سفارش و خرید متیلن کلراید اصل وارداتی با کارشناسان ما تماس بگیرید

031-33931160
031-33932283
09935588638

خطرعلائمراه مقابله با آن
خطر آتش سوزی و احتراقاشتعال پذیر نیست_
استنشاقتاثیر روی سیستم عصبیهوای تازه استشمام و تنفس مصنوعی بگیرید. در اولین فرصت به پزشک مراجعه نمایید
پوستباعث خشکی و قرمزی پوست و بیماری درماتیت میشودمحل تماس را 15 دقیقه با آب بشویید و لباس خود را عوض کنید
چشمتحریک، سوزش و قرمزی چشمچشم ها را به مدت 15 دقیقه با آب بشویید و در صوردت ادامه دار شدن سوزش به پزشک مراجعه نمایید
بلع و گوارشبیحالی، تهوع و بیحالیخودتان را مجبور به استفراغ نکنید و فورا به پزشک مراجعه کنید

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.