تینر

تینر حلالی است که برای رقیق سازی رنگهای پایه روغنی و
​​​​​​​ یا تمیز کردن تجهیزات رنگ از جمله برس ها، رول های رنگ و ظروف پس از استفاده به کار می رود. همانطور که از اسم این ترکیب بر می آید، تینر سبب کردن و کاهش ویسکوزیته رنگ می شود و برای استفاده رنگ با تجهیزات اسپری بسیار مناسب است. به علاوه تینر برای جلوگیری از سفت شدن رنگ پس از باز کردن درب ظرف می شود.  تینرها نباید با رنگهای لاتکسی، پوسته ای یا لاک مخلوط شوند. بنابراین جنانچه از تینر برای رقیق سازی رنگ استفاده می کنید، قبل از مصرف به نوع رنگ توجه نمایید. علاوه بر آن رقیق سازی رنگ سرد با تینر، می تواند بر ضخامت رنگ و کاربری آن تاثیرگذار باشد. بنابراین، پیش از رقیق سازی رنگ، آن را مدتی در دمای اتاق قرار دهید.
حلالهای رایج که به عنوان رقیق کننده رنگ مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: حلال نفت سفید (white spirits)، استون، ترپنتین، نپتا، تولوئن، متیل اتیل کتون (MEK)، دی متیل فرمامید (DMF) و 2-بوتوکسی اتانول یا سایر اترهای گلیکولی.
اتیل بنزن، زایلن، نرمال بوتیل استات و بوتانول هم حلال های رنگ روغنی هستند که کاربرد آنها محدودتر و کمتر شناخته شده هستند.
تینر برای رنگ کاری چوب و اتومبیل ، جهت شستشوی قطعات الکتریکی ، تینر شستشو ، تینر برای پلی اورتان ، تینر اپوکسی
 تینر را می توان برای شستشو تجهیزات و ابزار خود که استفاده کردید ، به کار ببرید همچنین می توان از تینر برای جلوگیری از سفت و سخت شدن رنگ استفاده کرد

در زیر مختصری درباره سایر رقیق کننده های رایج بخوانید
​​​​​​​

  تولوئن

تولوئن هیدروکربن آروماتیک و یکی از رایج ترین رقیق کننده هاست که از درخت تولو بالسام گرفته می شود و به همین دلیل تولوئن نامیده می شود. علاوه بر آن، به صورت طبیعی هم در نفت خام یافت می شود. مایعی به شدت احتراق پذیر است و لذا تینرهای حاوی تولوئن باید دور از منابع حرارتی نگهداری شوند. تنفس بخارات تولوئن می تواند سبب سرگیجه، تهوع، خستگی و تحریک چشم و گوش شود.

ترپنتین

ترپنتین از درخت کاج گرفته می شود و برای تولید لعاب استفاده می شود. ترپنتین هم مایعی به شدت آتش زاست. از طرفی بخارات آن هم سمی است و عوارض جانبی استفاده از آن شامل تحریک چشم و گوش است. اگر مقدار زیادی از بخارات آن استنشاق شود، به دستگاه تنفس و سیستم عصبی آسیب وارد می شود و حتی ممکن است باعث اختلال در عملکرد کلیه گردد.

استون

استون نسبت به دو ترکیب قبلی ایمن تر است و به طور گسترده در رقیق سازی رنگها کاربرد دارد. علاوه بر آن، جزء اصلی تشکیل دهنده لاک پاک کن هاست. استون همچنین در پاک کردن چسب از شیشه و ظروف چینی و همچنین تمیز کردن وسایل آرایشی کاربرد دارد. اگرچه این ترکیب از نظر بروز خطرات سلامتی ترکیب امنی به حساب می رود ولی مایعی است که اشتعال زاست.

شرایط نگهداری

این محصول لازم است با دقت نگهداری شود و بهترین مکان برای نگهداری آن فضای باز است ولی چنانچه در فضاهای بسته نگهداری یا مورد استفاده قرار گیرند، تهویه مطلوب محیط ضروری است. از آنجا که حلالها به شدت اشتعال زا هستند، لازم است به دور از شعله و مکانهای ایجاد حریق نگهداری شوند و وسایل اطفاء حریق در مکان نگهداری موجود باشد. علاوه بر آن، ظروف نگهداری تینر نباید تا لبه پر شوند و فضایی برای انبساط بخارات ماده باید در نظر گرفته شود.

هشدارها

تماس با بخارات تولید شده از رنگهای حاوی تینر و یا حین تمیز کردن این رنگها، می تواند اثرات مضر بر سلامتی داشته باشد. بنابراین، کنفرانس بهداشت کارگران صنعتی آمریکا مقادیر حد آستانه (Threshold Limit Values) برای اغلب این ترکیبات منتشر کردند که عبارتست از حداکثر غلظت این ترکیبات در هوا که توسط یک فرد معمولی (به جز کودکان، زنان باردار و غیره) در یک بازه 40 ساعته در هفته، هر روز پشت سر هم در محیط کار استنشاق شود بدون اینکه اثرات بیماری زایی طولانی مدت در فرد ظهور نماید.

تینر بشکه ای در اصفهان با قیمت مناسب
فروش تینر در اصفهان با قیمت مناسب ،تینر مخصوص اتومبیل

خرید و فروش تینر با تضمین کیفیت در کمترین زمان

​​​​​​شرکت رایمون دامنه وسیعی از تینرها شامل تینر فوری رنگهای اتومبیلی، صنایع چوب، رنگهای صنعتی شامل پلی اورتان، اپوکسی و تینر فوری اقتصادی و تینر​​​​​​ فوری همه کاره را بسته به نوع رزین و رنگ تینرهای تخصصی تولید و عرضه می نماید.
تینر فوری  در انواع گرید ها :تینر  نیم پلی استر ، پلی استر،  سیلر کیلر، پلی اورتان، اپوکسی،تینر بشکه در اصفهان،تینر گالنی در اصفهان، فروش تینر قسطی،فروش قسطی تینر در اصفهان ، قیمت مناسب تینر  اصفهان ،تینر جهت شستشو ، برای قطعات الکترونیکی 
در شرکت رایمون اکسیر اسپادانا فروش تینر 10000،  20000 ،  30000 ،  60000  ، 12000 و تینر 15000  در بسته بندی یک لیتری ، سه لیتری ، چهار لیتری ، گالن و بشکه به فروش می رسد​​​​​​​
​​​​​​​ برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب نوع تینر برگه مشخصات محصول را مطالعه و با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید:
031-33932283
031-33931160
​​​​​​​09935588638
​​​​​​​09210447634

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.